A PaNaNet+ rövidcímű projekt az INTERREG V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési Program keretében, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg.
Projekt címe: Entwicklung und Optimierung von nachhaltigen naturtouristischen Angeboten im Netzwerk der westpannonischen Schutzgebiete / Fenntartható természetturisztikai kínálatok fejlesztése és optimalizálása Nyugat-Pannónia védett természeti területeinek hálózatában
Rövid cím: PaNaNet+
Projekt azonosító: ATHU003
Projekt időtartama: 2016. május 1 – 2021. december 31.
Partnerek (összesen 6): vezető partner (1): Regionalmanagement Burgenland GmbH (Ausztria)
projektpartnerek: magyar részről (3): FHNPI, ŐNPI, BfNPI
osztrák részről (2): NPNSSW, Burgenland Tourismus
A projekt teljes költségvetése: 2 739 515,73 EUR
ebből BfNPI projekt-költségvetésének főösszege: 486 171,90 EUR
Finanszírozás: 100% - ebből 85% ERFA támogatás, 15% magyar kormányzati társfinanszírozás
A PaNaNet régió a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság működési területéből a Zala megyei részt foglalja magában.
Projektösszefoglaló
Ausztria és Magyarország közös természeti örökségét Nyugat-Pannónia térségében Európa-szerte egyedülálló sokféleség jellemzi, amely a topográfiai és éghajlati tényezőknek köszönhetően egész évben átélhető, a lehetőségek olyan tárháza, amelynek hasznosítása idáig csak részben történt meg. A projekt legfőbb céljai ezért egyrészt ennek a természeti örökségnek a koordinált hasznosítása védett természeti területeket képviselő szervezetek - 2008 óta működő - hálózatának alapjain, akik kiváló kapcsolatot ápolnak a regionális fejlesztés kulcsszereplőivel, másrészt a fenntartható, határon átnyúló, akadálymentes és innovatív természetturisztikai kínálatok fejlesztése és optimalizálása. Mindemellett a fontosabb projektcélok a védett területek látogatóprogramjainak minőségi és mennyiségi közös továbbfejlesztése, a természet-turizmus közös értelmezésének kialakítása, kiegészítő környezeti nevelési, szemléletformálási tevékenységek, a fogyatékkal élők számára a programok és infrastruktúrák fejlesztése, valamint a turisztikai szervezetek szorosabb bevonásával a természetturisztikai szezon meghosszabbítása. A projektpartnerek a határ mindkét oldalán rögzítik a természetturisztikai kínálatfejlesztés konkrét szükségleteit azért, hogy azok alapján közös megközelítési módot határozzanak meg és közös marketing tevékenységet folytassanak a kínálatok jövőbeni pozícionálására és kialakítására. Mindkét ország, illetve a régiók turizmusstratégiája szerint nem férhet kétség az érintetlen természet jelentőségéhez marketing szempontokból – magas tehát a hajlandóság az új természeti élmény kínálatok célcsoportok irányába történő kommunikációjára. Ezzel nemcsak határon átnyúló, hanem ágazatokon átívelő (természetvédelem – turizmus – képzés) együttműködés jön létre, amelyből a határtérség minden szakterülete hasonlóképpen profitálhat.
ORF interjú a PaNaNet vízi túravezető képzés záró rendezvényéről - 2018.10.28.
Keszthely TV tudósítása a 2019. március 2-i PaNaNet Önkéntes Akcióról
A turizmus.com hírportálon megjelent cikk a PaNaTOUR 2019 határmenti kerékpáros „természeti élményútról”
ZAOL - Kerka-Mura Vízimuri, számos turisztikai élményelemmel (beszámoló a 2019.07.13-14-én második alkalommal megrendezett PaNaNet vízifesztiválról)
Zalai PaNaNet Hírek – PaNaNet+ projekt keretében kiadott újság
PaNaNet gyermek-foglalkoztató füzet (kétnyelvű: magyar-német) 5-10 éveseknek
PaNaNet feladatlapok – BfNPI (magyar nyelvű) 11-14 éveseknek
PaNaNet Arbeitsblätter zu den Schutzgebieten – BfNPI für Jugendliche im Alter von 11 – 14 Jahre
Feladatlapok a PaNaNet védett területekhez - magyar nyelven - német nyelven
Irány Nyugat-Pannónia – 30 kirándulás az Alpok és a puszta között
Natürlich nach Westpannonien – 30 Ausflüge zwischen Alpen und Puszta
További információ: www.interreg-athu.eu