Gyakorlati lehetőség középiskolában tanulóknak, felsőfokú oktatásban résztvevőknek
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság, mint önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv alapfeladatai (természetvédelmi közszolgáltatás) körében ellát természetvédelmi oktatási, nevelési és ismeretterjesztési tevékenységet is.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság vállalja:
- A tantervben (tantárgyi programban) meghatározott szakmai követelmények alapján, az Igazgatóság a hallgatók részére biztosítja a gyakorlati képzést és megosztja velük mindazon szakmai ismereteket, amelyek biztosítják a tanulók, a hallgatók minél nagyobb szakmai tudásának megszerzését, illetve segíti, hogy a tanuló vagy a hallgató a képzés során elsajátított szakmai ismereteit gyakorlati ismeretekkel bővítse.
- A gyakorlat lebonyolításához az Igazgatóság biztosítja a helyet, eszközöket (munkaeszköz, védőeszköz) és a szükséges szakmai felügyeletet, továbbá a tisztálkodási lehetőséget.
- A gyakorlati képzés, a napi képzési időtartam és munkarend az Igazgatóság által közöltek alapján történik, az ott kialakult rend szerint. Az Igazgatóság köteles betartani a napi képzési időre illetve pihenőidőre vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket.
- Az Igazgatóság a gyakorlatok alatt anyagi vagy természetbeni juttatásokat nem tud nyújtani.
Jó tanács hallgatóknak
Mielőtt a hallgatók megkeresik a BfNPI-t, előtte honlapunk segítségével ismerkedjenek meg a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság állami feladatként meghatározott alaptevékenységeinek körével, a működési területtel, a tájegységekkel és a védett természeti területekkel, fejlesztéseinkkel, projektjeinkkel és a szervezeti felépítéssel. Ugyanitt megtalálják a munkatársak elérhetőségét is.
- Első lépésben keressenek helyszínt, valamint a szakiránynak megfelelő gyakorlatvezetőt, amihez segítségükre lesznek az osztályvezetők, illetve a tájegységvezetők. (Javasoljuk a hallgatóknak, hogy a helyszín, a téma és a gyakorlatvezető kiválasztását hangolják össze a szakdolgozat vagy a diplomamunka témáival.)
- Második lépésben egyeztesse a részleteket a leendő gyakorlatvezetővel: mindenekelőtt a gyakorlat időpontját.
- Harmadik lépésben a gyakorlatvezető/helyszín/időpont egyeztetését követően kérjük a formális megkeresést (írásban történő jelentkezést). A gyakorlatra történő jelentkezés mindenképpen tartalmazza a hallgató és a küldő intézmény a gyakorlat elvégzéséhez és a kapcsolattartáshoz szükséges adatait (név, cím, elérhetőségek, szak, évfolyam, intézmény megnevezése, intézet, kar, tanszék stb.), valamint a gyakorlat egyeztetett helyszínét és időpontját (gyakorlat kezdete és vége), a gyakorlatvezető, a szakvezető és a konzulens nevét. Továbbá az egyéb szükséges nyomtatványokat (fogadónyilatkozat, igazolás a gyakorlat elvégzéséről, stb.).
Tájékoztatásul jelezzük, hogy a hallgatók számára szállást, étkezést, fizetést, valamint utazási és egyéb költségtérítést a szakmai gyakorlatok idejére nem tudunk biztosítani.
Kapcsolat: bfnp@bfnp.hu